Ssanie palca: Dlaczego Twoje dziecko to robi?

Czy Twoje dziecko ssie palec? Czy martwi Cię ten nawyk? Wiem, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo oczywista, ale zamierzam przedstawić Ci powód tego nawyku ssania palców.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Twoje dziecko ssie palce, to musisz zrozumieć, że jest to nawyk instynktowny. Kiedy dzieci się rodzą są jeszcze bardzo delikatne, więc boją się wszystkiego, co nowe. Kiedy więc czują ciepło piersi matki, czują się bezpiecznie i to je przyciąga.

Aby dziecko czuło się bezpiecznie, należy wyrobić w nim nawyk oferowania mu smoczka, butelki, a nawet smoczka. Jest to ważny krok, ponieważ pomoże to powstrzymać nawyk ssania jego palców.

Nie bądź zbyt surowy dla swojego dziecka. Jest to naturalne zachowanie niemowląt i z czasem przestanie. Nie próbuj też tego powstrzymywać, zamiast tego dawaj im smoczek, gdy tylko poczują się głodne lub zmęczone.

Jak powstrzymać ten nawyk

Spróbuj położyć rękę na ustach dziecka, aby uniemożliwić mu ssanie palców. Jeśli nie chcesz używać smoczka, możesz zakryć palce dłonią.

Staraj się unikać podawania dziecku pokarmów o silnym zapachu, ponieważ sprawi to, że będzie ono przyciągane do tego zapachu. Jeśli nie jesteś w stanie zmienić nawyków swojego dziecka, możesz podjąć pewne środki ostrożności.

Środki ostrożności

Jeśli Twoje dziecko śpi z otwartymi ustami, to musisz to jak najszybciej naprawić.

Zawsze trzymaj dziecko na kolanach i nie pozwalaj mu zbliżać się do deski klozetowej.

Nigdy nie zostawiaj dziecka samego, ponieważ może ono zasnąć i przypadkowo upaść.

Wnioski:

Ten artykuł ma na celu przede wszystkim pomóc rodzicom, którzy mają problem z nawykiem ssania palca przez ich dziecko. Istnieje kilka prostych kroków, które pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem.