Najlepsze książki dla maluchów

Maluchy to jeden z najbardziej fascynujących etapów życia. Rodzą się z ciekawością i są najbardziej aktywną częścią swojej rodziny. Ich dociekliwa natura sprawia, że są ciekawi wszystkiego i nie rozumieją, co jest dobre, a co złe.

Maluchy są często podatne na wypadki i są częścią rodziny, która potrzebuje najwięcej uwagi. Są bardzo figlarne i lubią bawić się z rodzicami i rodzeństwem.

Jeśli szukasz najlepszych książek dla maluchów, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Tutaj jest lista 15 najlepszych książek dla maluchów, które musisz przeczytać swojemu maluchowi.

1. Bardzo głodna gąsienica

The Very Hungry Caterpillar to niesamowita książka napisana przez Erica Carle i jest to wspaniała lektura dla maluchów. Opowiada historię gąsienicy, która jest karmiona przez mrówki i inne owady. Ta książka nauczy maluchy koncepcji karmienia innych.

2. Goodnight Moon

Goodnight Moon jest klasyczną książką napisaną przez Margaret Wise Brown. Ta książka nauczy maluchy koncepcji snu. Nauczą się jak prawidłowo spać i nauczy ich również zasypiać bez żadnych problemów.

3. Harry Potter

Harry Potter jest jedną z najlepszych opowieści fantasy napisanych przez J.K Rowling. Nauczy maluchy, że istnieją różne rodzaje magii i nie ma czarnej lub białej magii.

4. Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are to niesamowita książka obrazkowa napisana przez Maurice’a Sendaka. Nauczy ona maluchy, że dzikie zwierzęta nie są niebezpieczne i są takie same jak my.

5. Rymowanka na dobranoc

Goodnight Nursery Rhyme to kolejna niesamowita książka obrazkowa napisana przez Richarda Scarry. Ta książka nauczy maluchów o koncepcji snu i nauczy ich również kilku rymów przedszkolnych.

6. Uciekający króliczek

The Runaway Bunny jest klasyczną książką dla dzieci napisaną przez Margaret Wise Brown. Ta książka nauczy maluchy, że mogą się dogadać z innymi zwierzętami i nie są jedynymi w dżungli.

7. What Do You See?

What Do You See? to urocza książka napisana przez Ann M. Martin. Nauczy ona maluchy o kolorach, a także nauczy je komunikować swoje emocje za pomocą słów.

8. Elmo’s World

Elmo’s World to interaktywna książka z historią napisana przez Sesame Workshop. Nauczy maluchy koncepcji kolorów i dowiedzą się, jak wchodzić w interakcje z innymi.

9. The Berenstain Bears

The Berenstain Bears to wspaniała seria książek dla dzieci napisanych przez Stana i Jana Berenstain. Te książki nauczą maluchy koncepcji przyjaźni, a także nauczą je bawić się i śmiać razem.

10. A Baby Book

A Baby Book to wspaniała książka dla maluchów napisana przez autorkę Baby Love, Florence Littauer. Ten książka uczy berbeci pojęcie różnych części dziecko i uczą się o ich ciele od pierwszego dnia.