6 podstawowych kroków, aby pomóc dziecku zasnąć

Kiedy spodziewasz się dziecka i czujesz niepokój i obawy z tego powodu, nie musisz się martwić. Niemowlęta mają dużo energii i chcą robić wszystko. Nie śpią przez pierwszy miesiąc swojego życia, ale jak tylko zaczną raczkować, nauczą się spać.

Oto kilka istotnych kroków, które pomogą Twojemu dziecku zasnąć i uniknąć płaczu.

1. Pora snu

Musisz być bardzo surowa, gdy masz zamiar zostawić dziecko w jego łóżeczku. Zostaw go/ją w spokoju i nie pozwól mu/jej zbliżyć się do siebie. On/ona będzie się uczyć, jak iść do łóżka.

2. Rutyna na czas snu

Rutyna na dobranoc jest najważniejszym krokiem, aby nauczyć dziecko spać. Nie przeszkadzaj mu/jej podczas snu. Upewnij się, że nie otwierasz drzwi i nie rozmawiasz z dzieckiem.

3. Spanie w łóżeczku

Kiedy Twoje dziecko uczy się spać, nie powinnaś pozwalać mu spać w łóżeczku. Powinnaś położyć dziecko w łóżeczku i zamknąć drzwi. Po 30 minutach wyjmij dziecko z łóżeczka i spróbuj je uśpić na swoich kolanach. Kiedy to się uda, możesz umieścić je z powrotem w łóżeczku i zamknąć drzwi.

4. Trening snu

To jest najtrudniejszy krok dla Ciebie. Jak tylko dziecko nauczy się spać, musisz przestać spać z nim. Staraj się spać oddzielnie od dziecka. Kiedy zaczyna płakać, powinnaś wyjąć dziecko z łóżeczka. Powinnaś również budzić dziecko, gdy czujesz taką potrzebę.

5. Przytulanie

Upewnij się, że zapewniasz dziecku ciepło i dajesz mu dobry sen. Jeśli się zmoczy, należy zmienić mu ubranko.

6. Nocne karmienie

Nocne karmienie jest również istotnym krokiem, aby pomóc dziecku zasnąć. Powodem, dla którego powinnaś karmić dziecko wieczorem, jest utrzymanie go w stanie aktywności.

Wnioski:

Są to zasadnicze kroki, które pomogą Twojemu dziecku zasnąć. Jeśli będziesz je przestrzegać, otrzymasz dziecko, które bardzo łatwo zasypia i może pozostać spokojne w nocy.