10 prostych i zdrowych śniadań dla dwulatka

Twoje dziecko będzie maluchem za miesiąc lub dwa i będziesz musiał go karmić. On lub ona potrzebuje dobrego śniadania i możesz dać mu lub jej coś pysznego, pożywnego i zdrowego, aby rozpocząć dzień w prawo.

Jeśli jesteś zajętym rodzicem, to nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie śniadania. Więc musisz znaleźć najłatwiejszy i najszybszy przepis dla swojego dziecka. Istnieje kilka pokarmów, które są zdrowe i pożywne, aby dać dziecku.

Śniadanie dla dwulatka

Banany

Widziałem wielu rodziców karmiących swoje dzieci bananami przed rozpoczęciem dnia. Mówią, że banan jest świetnym źródłem potasu i witaminy C, więc sprawi, że twoje dziecko będzie zdrowe. Możesz rozgnieść banana i dodać go do płatków lub wymieszać z jogurtem.

Rodzynki

Wiem, że większość dzieci nie lubi rodzynek, ale możesz je dać swojemu maluchowi. Głównym powodem jest to, że wypełnią one żołądek Twojego dziecka.

Zboże

Twoje dziecko jest dwulatkiem, prawdopodobnie będzie jadło kaszkę lub płatki owsiane. Możesz ją przygotować z mlekiem i odrobiną miodu.

Masło

Masło to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia i możesz je zaproponować również swojemu dziecku. Jeśli Twoje dziecko jest wybrednym zjadaczem, to lepiej zaproponować mu coś, co lubi.

Mleko

Mleko jest doskonałym źródłem wapnia i białka i sprawi, że Twoje dziecko będzie silne. Możesz dodać do niego trochę miodu lub odrobinę dżemu i karmić nim dziecko.

Jogurt

Jogurt nie jest tylko dla dorosłych, ale jest doskonałym źródłem wapnia, białka i witaminy B12. Możesz dodać do niego trochę miodu i zaoferować go swojemu dziecku.

Wnioski:

Musisz dać swojemu dziecku zdrowe i pożywne śniadanie, więc możesz wybrać dowolny z powyższych przepisów. Ale jeśli jesteś zbyt zajęty, aby gotować dla swojego dziecka, to możesz zrobić smoothie z mlekiem, bananami i jogurtem.