parallax background

Angielskie piosenki dla dzieciproste, spokojne, łagodne

trampolina w ogrodzie
Odważyłam się mówić do dzieci po angielsku i wydarzyła się niesamowita rzecz!
15 lipca 2019
dwujezyczna rodzina
Czy jestem dwujęzyczna i czy mogłabym być tłumaczem?
10 sierpnia 2019
 

Masz dość tandetnych, głośnych i krzykliwych angielskich piosenek dla dzieci z Youtube? Dziś przedstawiam Ci miłą dla ucha odmianę. Spokojne, łagodne, kojące utwory dla najmłodszych w języku angielskim. Za darmo. Miłego słuchania!


Jeśli chodzi o angielski i muzykę, to przy pierwszym dziecku trochę “zawaliłam” temat. Przyznałam to zresztą w filmie i tekście pt. “Jak zmieniłam życie swojej rodziny za mniej niż 10zł”.

Pamiętam jednak gdy postanowiłam puścić mojemu 6-miesięcznemu Maksowi angielskie piosenki dla dzieci. Zupełnie nie znałam tematu i totalnie losowo trafiłam na kanał na Youtube, na którym takowe piosenki, po angielsku i dla dzieci, znalazłam.

BRZYDKA ANIMACJA, PIĘKNY DŹWIĘK

 

Moim oczom ukazała się animacja, której do dziś nie jestem w stanie polubić, choć oczywiście widywałam gorsze, ALE dźwięk… okazał się miodem na serce. Spokojne, akustyczne brzmienia, prosty język, kojący wokal. Dosłyszeć można tam było nawet niewielkie naleciałości Keane czy wczesnego Coldplaya :)

Angielskie piosenki dla dzieci, na które w tamtym czasie trafiłam, traktują o rzeczach prostych - kolorach, przedmiotach codziennego użytku, zwierzętach. To takie podstawy podstaw, od których warto zacząć obcowanie z językiem angielskim.


ODKRYWAMY SPOKOJNĄ MUZYKĘ NA NOWO

 

Wróciłam do tych utworów po latach, z drugim dzieckiem, które z racji ekspozycji na różnorodną muzykę od urodzenia, spokojnie w wieku kilkunastu miesięcy może uważać się za małego konesera. Utwory z kanału KidsTV 123 (puszczamy tylko dźwięk, bez obrazu) oczarowały mojego bobasa. Następnie zasnął na 2-godzinną drzemkę w środku dnia, co zdarza się sporadycznie. Czy może być lepsza reklama tych piosenek dla dzieci?

Poniżej kilku subiektywnych ulubieńców. Muszę przyznać, że czasem sama sobie pod nosem nucę te spokojne angielskie piosenki dla dzieci, tak mi zapadły w pamięć.

KOJĄCE ANGIELSKIE PIOSENKI DLA DZIECI

 

Five Little Monkeys - wersja akustycznaThe Animal Sound Song - spokojna piosenka po angielsku o odgłosach zwierzątThe Train Colors Song - piosenka o kolorach pociągów, bardziej dynamicznaThe Solar System Song - najspokojniejsza, usypiająca wręcz piosenka po angielsku o Układzie Słonecznym - wysoki walor edukacyjnyThe Planets Song - dynamiczna, akustyczna piosenka dla dzieci po angielsku o planetach (wstyd się przyznać, ale gdyby nie ona - nadal pewnie myliłabym kolejność planet)The Baby Animals Song - piosenka o tym jak po angielsku nazywają się dzieci zwierzątBrush Your Teeth - piosenka po angielsku o myciu zębów, spokojna i stonowanaThe Monster Colour Song - angielska piosenka dla dzieci o potworach i kolorach, piękna melodiaThe Colourbubblies - kolejna piosenka dla dzieci po angielsku do nauki kolorów, spokojna, melodyjna, łagodna


DOBRA MUZYKA DLA DZIECI

 

Jeśli lubisz takie dźwięki i myślisz, że spodobają się Twojemu dziecku - posłuchaj piosenek z kanału KidsTV 123. A jeśli chcesz poznać więcej wartościowej muzyki dla dzieci po angielsku - koniecznie zajrzyj do działu MUZYKA na moim blogu o dwujęzyczności i wychowaniu przez sztukę.


 

A jeśli chcesz poznać rodziców takich jak Ty - zaangażowanych, dających z siebie tyle, ile akurat mogą, starających się wychować dzieci w zróżnicowanym i bogatym estetycznie środowisku, ceniących zróżnicowaną muzykę dla dzieci - Intelektualny hummus dla dzieci. Dzielimy się tym, co fajne, ale również wątpliwościami i obawami - w grupie siła, szukamy rozwiązań wspólnie :)

Szukasz krótkich i zabawnychmateriałów video o macierzyństwie, muzyce dla dzieci i książkach? Subskrybuj mój kanał, jest naprawdę fajny!

Perypetie mojej dwujęzycznej rodziny pokazuję (na pełnych ciepła i autentyczności artystycznych fotografiach) na instagramie @elopomelopl - publikuję też materiały na Instastories oraz pojawiam się w audycjach live. Warto zaglądać, bo są tam zupełnie inne treści niż na blogu.

Dzięki za uwagę!


Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Autorka bloga Elo Pomelo, kanału na Youtube, zdjęć na instagramie przedstawiających dzieciństwo wśród sztuki, natury, dobrej muzyki i języków obcych. Lektorka języka angielskiego, specka od stron internetowych, fanka jazdy rowerem w każdych warunkach atmosferycznych, bezgraniczniee zakochana w pewnym Angliku, mama Maksa i Mikołaja, których wychowuje dwujęzycznie.
Prowadzę blog o wychowaniu dwujęzycznym przez muzykę, sztukę i różnorodne estetyczne środowisko. Wierzę w moc nauki przez zabawę i że miłość i relacje są ważniejsze niż osiągnięcia naukowe. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie,

napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

4 Comments

 1. Dorota W. pisze:

  Od ponad 4 lat uczę córkę angielskiego w domowych warunkach i wcześniej nigdy nie trafiłam na KidsTv 123. Dzięki za tą inspirację!

 2. Gosia pisze:

  Jesteś mistrzem!!!! Dzięki Tobie z córką uczymy się angielskiego i są mega efekty dzięki tym kanalom i polecam super simple song😎

  • Monika pisze:

   Do mistrza mi daleko, ale cieszę się, że dzięki mnie się uczycie! Ja nie jestem wielką fanką Super Simple Songs, ale przyznam, że The Clean Up Song niejednokrotnie uratowała stan mojego mieszkania po zabawie moich dzieci 🙂

 3. […] wielu rodzinPRZEJDŹ DO TEKSTU  Angielskie piosenki dla dzieci – proste, spokojne, łagodnePRZEJDŹ DO TEKSTU […]

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ