parallax background

Najlepsze piosenki dla dzieci po hiszpańskuTOP lista moich synów

Fajności na marzec – DARMOWE e-booki, j. hiszpański, wyzwanie muzyczne
10 marca 2019
Fajności na kwiecień – darmowe książki do nauki czytania, indeks zwierząt, wiosna!
5 kwietnia 2019
 

Piosenki dla dzieci pomagają naturalnie przyswajać język obcy. Jeśli wydaje Ci się, że muzyka dla dzieci musi być tandetna i infantylna to znaczy, że koniecznie musisz częściej zaglądać na ten blog!

Posłuchaj jakie piosenki dla dzieci po hiszpańsku królują na domowej playliście moich synów.

Jeśli dasz mi 3 minuty, nauczę Cię gdzie i jak szukać wartościowej muzyki dla najmłodszych, której sama posłuchasz z przyjemnością i mimochodem oswoisz się z dynamiką języka obcego.

Dla głodnych wiedzy przygotowałam odnośniki do źródeł naukowych i popularnonaukowych o wpływie muzyki na mózg, wychowaniu przez muzykę i nauce języków obcych przy pomocy piosenek - znajdziesz je na końcu artykułu.

We współpracy z moimi dziećmi stworzyłam hiszpańskojęzyczną playlistę, z której jestem dumna

 

Piosenki dla dzieci po hiszpańsku, których najczęściej słuchamy, to przekrój gatunków: klasyki Disneya w najpiękniejszym języku południowej Europy, rytmy z Ameryki Łacińskiej czy tradycyjne melodie przekazywane najmłodszym mieszkańcom Półwyspu Iberyjskiego w przedszkolach. Poniżej znajduje się TOP lista - jeśli słuchając tych kawałków serce bije Ci mocniej - napisz komentarz pod tym tekstem - dla mnie to informacja, że takich wpisów potrzeba więcej!

Numer 6... lista, listaaa!

"Pirulín con cola" Cantoalegre

Na pozycji piątej...

"Todos Quieren Ser Ya Gatos Jazz" Flavio, R. Brambila, Coralito, Tin Tan

Szalona pozycja numer 4!

"Diez pajaritos" 123 Andrés

Na miejscu trzecim znajduje się...

"Un Poco Loco" Luis Ángel Gómez Jaramillo, Gael García Bernal

Drugie miejsce na podum naszych głośników zajmuje

"Bajo el mar" Alejandro Sanz

Niekwestionowany faworyt... Numer 1!

"Cumbia del monstruo de la laguna" CANTICUÉNTICOS

 

Chcesz wiedzieć jak trafiłam na te fantastyczne piosenki dla dzieci po hiszpańsku?Per aspera ad astra. Przebrnęłam przez setki utworów dla dzieci po hiszpańsku na Spotify (więcej aplikacji przeczytasz w tekście o folkowej playliście - jest tam instrukcja użytkowania!) i YouTube.

 
 
Mama i Dziecko muzyka dla dzieci blog parentingowy

PLAYLISTA NA SPOTIFY

Banjo, tamburyn, piórka i smoki

Sekretne triki jak znaleźć w internecie najlepszą muzykę dla dzieci w języku obcym:

wpisuj frazę “muzyka dla dzieci” lub “piosenki dla dzieci” w języku docelowym, a nie po polsku; jeśli zaczynasz uczyć się języka i nie jesteś pewna - sprawdź w słowniku!
szukaj konkretnego gatunku muzycznego, np. “jazz music for children” zamiast “music for children”
znalazłaś jeden fajny utwór? sprawdź całą dyskografię artysty lub zespołu - być może mają w swoim dorobku więcej perełek
zdaj się na gust innych - czytelniczki mojego bloga ufają, że wybrane przeze mnie materiały są cool, dlatego tak chętnie szukają inspiracji na EloPomelo; sprawdź co polecają blogerki, influencerki i inni rodzice na grupach fb o kulturze i językach dla dzieci (np. Intelektualny hummus dla dzieci, Power of melody, Dwujęzyczność zamierzona)
szukaj różnych wykonań i aranżacji jednego utworu - niszowe wykonania pozytywnie Cię zaskoczą, warto szukać wersji akustycznych
klasyki z filmów Disneya z lat 70. i 80. to zawsze dobry wybór - na YouTube znajdziesz je w wielu językach

Czy piosenki w języku obcym tak na serio-serio pomagają w nauce?

 

Tak na serio-serio pomagają. Dzieci uczą się przez zabawę, ruch i powtórzenia. Nie ma nic cudowniejszego niż wygłupy i tańce do ulubionych piosenek, nawet jeśli maluch nie do końca jeszcze rozumie słowa. Przypomnij sobie jak wałkowałaś na kursie z angielskiego Present Perfect Progressive. Mózg paruje i nie chcesz tego wspominać?

Ale kiedy Kings of Leon śpiewają:

“I've been roaming around
Always looking down at all I see
Painted faces, fill the places I can't reach
You know that I could use somebody
You know that I could use somebody…”
to doskonale wiesz o co chodzi.
Potrzebujesz przerwy? Posłuchaj ich kawałka i jedziemy dalej!


Relacjonuję na blogu moją przygodę z językiem hiszpańskim, którego zaczęłam uczyć się równolegle z dziećmi. Nic nie motywuje mnie do zgłębiania tajników hiszpańskiej gramatyki i poszerzania słownictwa jak chęć zrozumienia ulubionych utworów muzycznych. Są one doskonałym przykładem żywego, autentycznego języka.

Analogicznie piosenki dla dzieci po hiszpańsku zawierają język, którego używają hiszpańskie dzieci - język, którego chcę nauczyć swoich synów.

Naucz się jak wybierać piosenki dla dzieci w języku obcym:

wybieraj utwory grane na prawdziwych instrumentach
wybieraj piosenki śpiewane przez ludzi, a nie syntezator mowy
obserwuj reakcje dziecka na daną piosenkę
nie gódź się na bylejakość
 

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś - przesłuchaj ulubione utwory po hiszpańsku moich synów i od razu napisz mi w komentarzu (lub na maila powiedzelopomelo@gmail.com) co o nich sądzisz. Podobają Ci się? A może znasz lepsze?

Koniecznie daj znać czy słuchasz muzyki z dziećmi i czy uczysz je w ten sposób języków obcych, a może to Twoja własna metoda na poszerzenie wiedzy? Umieram z ciekawości, więc opowiedz mi o tym!

Elo Pomelo znajdziesz również na:

INSTAGRAMIE (@elopomelopl) - jeśli chcesz poznać mnie, jako autorkę i podejrzeć codzienność wielojęzycznej rodziny

YOUTUBE

FB: grupa Intelektualny hummus dla dzieci

Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Jestem lektorką języka angielskiego oraz specką od stron WWW i grafiki. W wolnych chwilach fotografuję, kręcę filmy, gram na gitarze i uczę się hiszpańskiego.

Wychowuję dwóch wielojęzycznych synów, zasypuję swoje dzieci dobrą literaturą z całego świata i wygłupiam się z nimi w rytm latynoamerykańskiej muzyki.

Mieszkam we Wrocławiu i jestem typowo miejskim stworzeniem, dlatego zgodnie ze stereotypem matki-mieszczki, najczęściej spotkasz mnie pędzącą z wózkiem, kawą w ręku i torbą nowości książkowych wypożyczonychych z biblioteki.
Prowadzę blog o dwujęzyczności, książkach dla dzieci, kulturze i dobrej literaturze dziecięcej oraz wychowaniu dzieci w bogatym i zróżnicowanym środowisku estetycznym. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie,

napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

3 Comments

  1. Aga pisze:

    Cieszę sie,ze tu trafilam przypadkiem. Tzn przez bloga podejrzewam,Twojej blogowej koleżanki. Pozdrawiam

  2. […] DO TEKSTU  Przebojowe i nawiązujące do tradycji HISZPAŃSKIE piosenki dla dzieci PRZEJDŹ DO TEKSTU  Aplikacja za 10zł miesięcznie, która muzycznie i językowo odmienia życie wielu […]

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ