parallax background

Ta płyta zrobi Ci dzień (piosenki dla dzieci po angielsku w stylu country, blues, folk)

za dużo książek
Czy Twoje dziecko nie ma aby czasem za dużo książek?
7 grudnia 2018
ksiazki dla dzieci
Angielskie ebooki dla dzieci z wersją audio – aż 150 DARMOWYCH książek!
11 grudnia 2018
 

Wyobraź sobie muzykę, na którą składa się silny, ale słodki wokal, banjo, przykurzone pianino, rozbrzmiewające z daleka skrzypce rozświetlające ścieżkę perkusyjną. Miks ten nie przytłacza, wręcz przeciwnie, niektóre głosy bywają niemal nagie - banjo, smyczki czy dzwonki sań. Nieźle, prawda?

To wyobraź sobie, że właśnie takie mogą być piosenki dla dzieci po angielsku (a nie kiczowate czy tandetne, jak to często bywa z utworami, które możesz znaleźć na YouTube czy na blogach o języku angielskim dla dzieci - wspominałam o tym w moim filmie "Straszne piosenki dla dzieci po angielsku").

 

Znalazłam taką płytę - jak zwykle przypadkiem, błąkając się po meandrach dziecięcej sekcji na Spotify (o tym jak korzystać z serwisu i o co w tym w ogóle chodzi pisałam już na moim blogu w tekście o folkowej playliście dla dzieci). To “Tumble bee” Laury Veirs, amerykańskiej pieśniarki i kompozytorki dryfującej pomiędzy klimatami country i folk, która wbrew pozorom wcale nie specjalizuje się w muzyce dziecięcej.

Oczywiście Laura Veirs nie jest pierwszą osobą, która w historii swojej kariery muzycznej nagrała płytę dedykowaną dzieciom (jak nietrudno się domyślić - album pojawił się po narodzinach jej własnego potomka), ale jej krążek jest tak bogaty, rozmaity i miejscami zaskakujący, że ciężko przejść obok niego obojętnie i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych twórców muzyki dla dzieci. 


Veirs zabiera nas (i nasze dzieci) w podróż po historii amerykańskiego folkloru, przearanżowując i przekomponowując bardziej i mniej popularne klasyczne ludowe piosenki dla najmłodszych.

Zresztą, co tu dużo gadać - trzeba słuchać. Płyta jest dostępna na Spotify, ale dla tych, którzy słuchają muzyki odtwarzaczu CD w samochodzie lub, jak ja, kupili dziecku boomboxa żeby w muzycznych kwestiach mogło obsługiwać się samo - mam dobrą wiadomość - płyta jest dostępna w kilku polskich sklepach internetowych (a dla amatorów vinyli - jest też vinyl!).

Za około 35zł możesz kupić płytę CD: Laura Veirs "Tumble Bee"

Za 128zł jest vinyl: Laura Veirs "Tumble Bee"

Za darmo lub 19,90zł miesięcznie posłuchasz na Spotify: Laura Veirs "Tumble Bee"

 

Piękne i przyjemne animacje dla dzieciNa YouTube wytwórnia artystki opublikowała dwie bardzo sympatyczne, artystyczne animacje do piosenek “King Kong Kitchie Kitchie Ki Me O” (zanimowaną przez Brittę Johnson)i “Little Lap Dog Lullaby” (autorstwa Helen Woolston), które zaraz po interpretacji mojej ulubionej kołysanki dla dzieci “All The Pretty Litte Horses” (piękna wersja jest też w aplikacji Pomelody, o której pisałam i mówiłam przy okazji tekstu o tym jak zmieniłam życie mojej rodziny za mniej niż 10zł). Oto one:
 

Takie piosenki dla dzieci po angielsku to ja rozumiem i takie chcę puszczać moim dzieciom. Poprawka, przez ostatnich kilka tygodni męczymy ten album non-stop, a ja nie gra muzyka to przynajmniej podśpiewujemy pod nosem. Ode mnie nie chce się odczepić piosenka “Why Oh Why”.

Jeśli uważasz, że powszechnie dostępne piosenki dla dzieci po angielsku to kicz i żenada, a w zamian za to szukasz żywych instrumentów, głębokich i nieoczywistych emocji, utworów zarówno wesołych i skocznych jak i refleksyjnych i spokojnych - posłuchaj magicznej i inspirującej płyty “Tumble Bee”.

A jeśli to za mało - wpadnij koniecznie na moją facebookową grupę “Intelektualny hummus dla dzieci”, na której wraz z innymi rodzicami dzielimy się właśnie takimi perełkami (po polsku i po angielsku) oraz luźno i w przyjemnej atmosferze dyskutujemy sobie o tematach związanych z kulturą i sztuką dedykowaną dzieciom.

Elo! Monika

 
Oficjalna strona artystki: https://lauraveirs.com/

Zdjęcie w tle artykułu: screen z klipu, Britta Johnson


Nie bądź sknera, udostępnij ten wpis innym ;)

4 Comments

  1. Lilianna pisze:

    Nie znałam wcześniej tej całej Laury, sprawdziłam na spotify też jej płyty zwykle, nie dla dzieci i bardzo Ci dziekuje za to odkrycie 🙂

  2. […] i wiem od moich Czytelniczek, że przypadły do gustu ich dzieciakom. Podobnie zresztą było z płytą Laury Veirs, którą polecałam wszystkim miłośnikom country, bluesa i klimatów folkowych. Takie angielskie […]

  3. […] '' };  Country, folk, owieczki, ukulele… Angielskie piosenki dla dzieci z wyższej półki.ZOBACZ ARTYKUŁ  Poradnik motywacyjny: jak znaleźć czas na wprowadzanie języków obcych jeśli jesteś […]

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ