Laurka na Dzień Matki po angielsku - ode mnie dla Ciebie, Supermamo
parallax background

Laurka na Dzień Matki po angielsku – ode mnie dla Ciebie, Supermamo

25 maja, 2020
swinka ilustracja dla dzieci
Nasza #backlistaprzebojów – nie najnowsze, ale ulubione książki moich dzieci cz. 1
24 maja, 2020
podsumowanie blog vlog
Podsumowanie maja 2020 – materiał video
30 maja, 2020
 

Dziś na moim blogu czeka na Ciebie laurka na Dzień Matki. Po angielsku - ode mnie, dla Ciebie. A właściwie to 4, do wyboru - do koloru. Możesz ją sobie zapisać na dysk, wydrukować, wgrać na telefon. Powinnaś wysłać ją też do innych Mam.

 

Język serca

Mamo! Tak, Ty! Nie ważne czy mówisz do dziecka po angielsku, niemiecku, hiszpańsku czy włosku. Może mówisz tylko po polsku. Ważne, że mówisz językiem serca. Chciałabym, żebyś zawsze, ale to absolutnie zawsze pamiętała o jednej ważnej rzeczy.Serce Ci podpowiada

Ty wiesz co jest najlepsze dla Twojego dziecka. Nie ludzie, których nie prosiłaś o pomoc czy wyrażenie swojego zdania. Nie teściowa, nie samozwańczy spec od wychowania dzieci z Internetu, nie psycholog, nie nauczyciel, nie rząd. Ty wiesz!

Jeśli serce podpowiada Ci, żeby eksponować dziecko na języki obce, to podpowiada Ci tak, żeby zrobić temu dziecku najlepiej.
Jeśli serce podpowiada Ci, żeby uczyć roczniaka czytać, to podpowiada Ci tak, żeby zrobić temu dziecku najlepiej.
Jeśli serce podpowiada Ci, żeby urządzić dziecku pokój w stonowanych kolorach i nie zaśmiecać go toną zabawek, to podpowiada Ci tak, żeby zrobić temu dziecku najlepiej.
Jeśli serce podpowiada Ci, żeby pokazać 4-latkowi jak się programuje na komputerze, to podpowiada Ci tak, żeby zrobić temu dziecku najlepiej.
Jeśli serce podpowiada Ci, że dzisiaj można bez czapki, to nie zakładaj mu czapki.Świat vs matka

Dwie rzeczy na świecie mnie strasznie wkurzają. Ogólnie to więcej, ale staram się nie przejmować, wokół tych jednak nie umiem przejść milcząc:

Zarzucanie matkom, że nie wiedzą co robić. Cały świat wie lepiej niż one. Całe sztaby specjalistów wiedzą lepiej co jest najlepsze dla jej dziecka. A ona, głupia, nie wie.
Serio? Gdyby nie matki, ich mądrość i siła, nadal bylibyśmy w epoce kamienia łupanego. Gdyby nie matki to żaden z tych specjalistów, zazwyczaj bezdzietnych kawalerów, nie potrafiłby chodzić, mówić, pisać i czytać. Ale nie. My nie wiemy.

Zarzucanie matkom, że gdy matkami się stały, to nie są już tą samą osobą co kiedyś.
No pewnie, że nie są! Kiedy rodzi się dziecko to rodzi się też nowa osoba w postaci jego matki. Możesz nadal robić karierę (po 6-miesięcznej przerwie czy 6-letniej, ale możesz), możesz nadal chodzić po górach, zbierać znaczki, oglądać horrory, pić alko na imprezach, podróżować po świecie, możesz nadal nosić trampki i lubić taką muzykę jak 15 lat temu, ale nigdy nie będziesz już tą samą osobą co kiedyś. I to jest najlepsze w macierzyństwie.

 

4 laurki do wyboru

Ufaj sobie. Bądź dla siebie dobra. Mów językiem serca. Nagradzaj się za swój wysiłek. I bez okazji!

Supermamo.

Laurki na Dzień Matki po angielsku - dla Ciebie, Twojej mamy, Twojej przyjaciółki, której dziecko jest za małe by zrobić ją samodzielnie, albo ma nieogarniętego tatę (czyli prawie każde :P). Zapisz sobie, puszczaj dalej w świat: 

Give likes, not flowers.

Ty dostałaś ode mnie laurkę i to jest prezent bezinteresowny. Jeśli jednak chciałabyś się odwdzięczyć to zamiast kwiatów, czekolad i życzeń - proszę, udostępnij ten wpis dalej. Pokaż go innym mamom. Chciałabym, żeby ta głowna myśl - ufaj sobie - wybrzmiała szerzej i dalej. 

Monika Dawidowicz

Autorka bloga EloPomelo.pl


Kreatywna dusza z zacięciem do pisania, projektowania grafik, fotografii i video. Pracująca mama dwóch dwujęzycznych synów, która kupuje dzieciom zdecydowanie za dużo książek. Zawodowo specjalistka od social mediów i content marketingu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.