parallax background

Fajności na kwiecieńdarmowe książki do nauki czytania, indeks zwierząt, wiosna!

bongo dziecko
Najlepsze piosenki dla dzieci po hiszpańsku – TOP lista moich synów
28 marca 2019
Wiosenne porządki dla nauki i zabawy – 6 rzeczy do zrobienia już dziś!
14 kwietnia 2019
 

Zestawienie najciekawszych treści o nauce języków dla dzieci (i dorosłych, jak szaleć, to szaleć!), nauce, kulturze i literaturze, podano! Uwaga, gorące!

Na drzewach pąki, w sercach skowronki, dni dłuższe i bardziej słoneczne, dlatego pewnie zamiast z nosem w książkach będziecie częściej buszować po parkach i lasach, ale na chwile spędzone w domu przygotowałam garść comiesięcznych inspiracji. Miłego, smacznego i podajcie dalej!

Co znajdziesz w “Fajnościach” na kwiecień

Piosenki w różnych językach, w tym po HISZPAŃSKU <3
Indeks wszystkich najważniejszych zwierząt po angielsku wraz z informacjami na ich temat - idealne dla ciekawskich przedszkolaków!
Darmową książkę do druku do nauki czytania po angielsku i po polsku.
Instrukcję jak stworzyć animację poklatkową.
Serial, z którego możesz nauczyć się angielskiego słownictwa dla mam :)
FAJNOŚCI NA MARZEC

MUZYCZNE INSPIRACJE DLA RODZICÓW

 

Słuchasz z dziećmi hiszpańskich piosenek? Nie? Dobre żarty! Ok, my uczymy się hiszpańskiego (mówiłam o tym w filmie TUTAJ, opisywałam wrażenia po pierwszy miesiącu w tekście "Hiszpański w naszym domu..."), ale nie znając najpiękniejszego języka południowej Europy można równie dobrze bawić się przy rymach kawałków z subiektywnej TOP LISTY moich synów: NAJLEPSZE PIOSENKI PO HISZPAŃSKU DLA DZIECI czekają, aż dasz im szansę zabrzmieć.

Jak już poszalejecie z dzieciarnią, to na wyciszenie polecam seans z kołysankami z całego świata: NAJPIĘKNIEJSZE KOŁYSANKI W JĘZYKACH OBCYCH.

Masz w domu książki dla dzieci o muzyce? Sprawdź 4 książkowe propozycje i propozycje inspirowanych nimi zabaw (najbardziej przypadła mi do gustu ta z numeru drugiego!)

FAJNOŚCI NA MARZEC

JĘZYKI OBCE, DWUJĘZYCZNOŚĆ, WIELOJĘZYCZNOŚĆ

 

Uczysz swojego malucha angielskiego? Prawdopodobnie nie raz zagnie Cię pytaniem o nazwę jakiegoś mało popularnego zwierzęcia. Przygotuj się wcześniej, przejrzyj A to Z Index of Animals. Masz w domu ciekawskiego starszaka? Na stronie znajdziesz skondensowane informacje o każdym zwierzu oraz quizy sprawdzające wiedzę. Nie dziękuj :)

Nauka czytania po angielsku i polska sztuka mają ze sobą coś wspólnego? Mogą mieć dzięki darmowej książeczce do pobrania z dziełami sztuki Muzeum Narodowego w Warszawie. To jest TAKIE dobre, że aż słów brak. Dostępna także polska wersja metodą Krakowską.

Bajki (nie kreskówki, bajki!) po hiszpańsku. Tak po prostu, zwyczajnie, właściwie chyba wszystkie i na każdy możliwy temat. Bez bicia przyznaję, że jeszcze nie próbowałam ich czytać, ale mam zapisane w zakładkach, muszę pewnego wieczoru usiąść nad tekstem, przetłumaczyć czego sama nie rozumiem i poczytać moim chłopakom do snu.

Jak budować angielskie słownictwo u dzieci? Z książkami!

FAJNOŚCI NA MARZEC

ZABAWA, NAUKA, CZYTANIE

 

W kwietniu stwórz z dzieckiem animację poklatkową. To proste, zobacz instrukcję, a poniżej obejrzyj efekt pracy dzieci na warsztatach z animacji. Wygląda zachęcająco, prawda?


Przy okazji - tworzenie animacji poklatkowych z moim 5,5-letnim synem było jednym z moich noworocznych postanowień, o których opowiadałam filmie na YT. Udało nam się go dotrzymać!International Children's Digital Library to zbiór cyfrowych wersji książek dla dzieci. Nie wszystkie są super, ale można znaleźć prawdziwe skarby! Jeśli nie znasz tej strony to koniecznie dodaj sobie do zakładek! Kliknij na obrazek aby zobaczyć przykładową książkę:

darmowa ksiazka

"A color of his own"

 

A jeśli chcesz dla dzieci więcej, lepiej, głośniej, ciszej, zabawniej to... zapisz się na internetowy kurs Pomelody. O aplikacji pisałam niedawno, teraz można podszkolić się z bycia muzycznym ekspertem do spraw rozwoju swojego dziecka, a nawet dostać dyplom ukończenia kursu! Żałuję, że w najbliższych miesiącach nie uda mi się wygospodarować czasu na ten kurs, ale jeśli nie masz nic ciekawszego do roboty to spróbuj, zwłaszcza, że jeszcze przez kilka dni jest solidna zniżka!

FAJNOŚCI NA MARZEC

INSPIRACJE NIE-DZIECIOWE (PRAWIE)

 

Masz dużo pomysłów, którymi nigdy się nie dzielisz? A może opowiadasz wszystkim o swoich przedsięwzięciach, ale nigdy ich nie realizujesz? Kasia i Marta z Myśli Zebranych próbują odpowiedzieć na pytanie jak dążyć do realizacji swoich pomysłów.


Wieża z ludzi i cebulowa uczta w Hiszpanii, czyli "ta trzecia siostra" dzieli się ciekawostkami o życiu w Katalonii.

Jeśli chcesz ogarnąć "mamowe" angielskie słownictwo to obejrzyj serial "Workin Moms" na Netflix. Nie jest to kino wysokich lotów, ale z perspektywy pracującej mamy ogląda się ciekawie. Poza poszerzaniem zasobu słów warto zwrócić uwagę na różnice kulturowe (Kanada vs Polska).


FAJNOŚCI NA MARZEC

TO NIE WSZYSTKO :)

 

Więcej inspiracji kulturalno-językowych na bieżąco publikuję w grupie na facebooku o wdzięcznej nazwie Intelekturalny hummus dla dzieci. Inni wspaniali, zaangażowani i inspirujący rodzice dzielą się swoimi odkryciami jeszcze częściej. Chodź do nas i bierz ile dają!

Chcesz wiedzieć co słychać u mojej dwujęzycznej rodziny i nad jakimi projektami około-blogowymi pracuję? Obserwuj nie bieżąco mój profil na instagramie @elopomelopl - kilka razy w tygodniu publikuję instastory, największą popularnością cieszą się filmy, w których mówię do dzieci po angielsku :) Ciekawe czemu?

Pozdrawiam

Monika

Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Jestem lektorką języka angielskiego oraz specką od stron WWW i grafiki. W wolnych chwilach fotografuję, kręcę filmy, gram na gitarze i uczę się hiszpańskiego.

Wychowuję dwóch wielojęzycznych synów, zasypuję swoje dzieci dobrą literaturą z całego świata i wygłupiam się z nimi w rytm latynoamerykańskiej muzyki.

Mieszkam we Wrocławiu i jestem typowo miejskim stworzeniem, dlatego zgodnie ze stereotypem matki-mieszczki, najczęściej spotkasz mnie pędzącą z wózkiem, kawą w ręku i torbą nowości książkowych wypożyczonychych z biblioteki.
Prowadzę blog o dwujęzyczności, książkach dla dzieci, kulturze i dobrej literaturze dziecięcej oraz wychowaniu dzieci w bogatym i zróżnicowanym środowisku estetycznym. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie,

napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ