parallax background

Filmy edukacyjne po angielsku dla starszaka (6+)

dwujezyczne dziecko
Rozwój mowy u dwujęzycznego dziecka – Mikołaj 16 miesięcy
21 września 2019
opowiesci z piaskowego boru
Najpiękniejszy polski audiobook dla dzieci – Opowieści z Piaskowego Boru
3 października 2019
 

Szukasz krótkich filmów edukacyjnych po angielsku dla dziecka, które opuściło już przedszkolne mury i nie zadowalają go animacje o kotkach, pieskach, kolorach i pojazdach? Znalazłam genialny kanał na YouTube po angielsku dla dzieci i młodzieży, który zainteresuje nawet bardzo wymagającego małego widza. Świetna dawka języka angielskiego dla dziecka oraz ciekawostek o świecie i UK!


Internet to jest jednak super sprawa. Dzięki niemu mamy bezpłatny lub bardzo tani dostęp do niesamowitych źródeł wiedzy i materiałów edukacyjnych. Wieloma zresztą dzielę się na tym blogu - powstał on bowiem z potrzeby pokazania innym rodzicom jak łatwo jest znaleźć dobrej jakości treści dla dzieci, szczególnie dzieci wychowywanych wśród języków obcych. Cała polska blogosfera związana z wczesną edukacją i wielojęzycznością to zresztą wyjątkowo bogate źródło inspiracji, ale zauważyłam pewną lukę. Większość polecanych materiałów skierowana jest raczej do dzieci młodszych - przedszkolaków lub bobasów. A ja przecież od niedawna jestem mamą szkolniaka - zerówkowicza wprawdzie, ale jednak to poważna sprawa i jego bajeczki o kotkach i pieskach, nawet w super zaawansowanych technologiach i z super zaawansowanym językiem - zwyczajnie nie satysfakcjonują.

ANGIELSKI KANAŁ DLA STARSZAKÓW

 

To ten etap, gdy dziecko robi się wymagające. Gdy pragnie rzeczy, które są cool, których treść zaskakuje, a forma jest nietuzinkowa. I znalazłam mu taki kanał na YouTube, z ciekawostkami o świecie, Londynie i UK oraz technikami tworzenia animacji i filmów na YT (nowa pasja mojego syna, której próbkę zaprezentował niedawno w moim vlogu).

Kanał “Half-Asleep Chris” prowadzi młody chłopak, operujący prostą, ładną angielszczyzną. Pracuje, uczy się, podróżuje i kręci filmy - nie pokazuje na kanale treści nieodpowiednich dla młodego człowieka treści, wszystko jest edukacyjne, zabawne i lekkostrawne - w sam raz dla początkującego internauty głodnego wiedzy o świecie.


KOPALNIA WIEDZY W CIEKAWEJ FORMIE

 

Tematy, które porusza na kanale Chris wychodzą poza ramy podręczników o kulturze Wielkiej Brytanii. Możemy dowiedzieć się m.in. czemu niektóre skrzynki pocztowe w UK są złote (wcześniej tego nie wiedziałam!), jaka jest najwyższa góra w UK i co stanie się z brytyjskimi pieniędzmi gdy umrze królowa Elżbieta (ale czy ona kiedyś umrze? jakoś nie chce mi się wierzyć :P). Nie brak też filmów o technologii czy przyrodzie czy ekologii.

Nie ma się zresztą co rozpisywać, to po prostu warto obejrzeć. Nawet, jeśli nie macie ciekawskich starszaków, ale same chcecie podszlifować angielski i dowiedzieć się czegoś o nieznanym :)

INTERESUJĄCE FILMY PO ANGIELSKU DLA DZIECI 6+

 

Historia "sztucznych" domów w Londynie:Najfajniejsze banknoty świata:Prawdziwe znaczenie Stonehenge:"Sekretne" londyńskie autobusy - gdzie je znaleźć:
WARTOŚCIOWE MATERIAŁY EDUKACYJNE DLA DZIECI

 

Na koniec przesłanie. Jeśli szukasz ciekawych, wartościowych treści edukacyjnych dla dzieci, zwłaszcza w języku angielskim, nie zdawaj się na to, co wypluje Ci google lub youtube. Filmy edukacyjne po angielsku nie muszą być krzykliwe i kiczowate!

Jeśli Twoje dziecko zasługuje na to, by dostawać najwyższej jakości jedzenie, jeździć w najwyżej ocenianym foteliku w samochodzie i nosić ubrania z organicznej bawełny, to zasługuje też na piękne, ciekawe estetycznie i wysokiej jakości książki, muzykę, multimedia. Na moim blogu dzielę się tego typu materiałami, więc nie zapomnij zaglądać tu regularnie i zerknąć do archiwalnych wpisów - wciąż są aktualne.

Zapraszam Cię przy okazji do grupy na facebooku Intelektualny hummus dla dzieci, którą współtworzę z innymi rodzicami i edukatorami, aby takowe treści sobie polecać i podpowiadać.


Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Autorka bloga mającego na celu promowanie wprowadzania języków obcych we wczesnym dzieciństwie, edukację artystyczną i wartościowe treści dla dzieci. Pracująca mama 2 chłopaków, która sprytnie żongluje czasem pomiędzy prowadzeniem kursów z języka angielskiego, wychowaniem dzieci, pisaniem bloga i realizowaniem swojej pasji "filmowej" na kanale YT (Elo Pomelo) i fotograficznej na instagramie (@elopomelopl). W zdawkowym wolnym czasie przemierzająca Wrocław na rowerze, eksperymentująca z biohackingiem i czytająca namiętnie :)
Prowadzę blog o wychowaniu dwujęzycznym przez muzykę, sztukę i różnorodne estetyczne środowisko. Wierzę w moc nauki przez zabawę i że miłość i relacje są ważniejsze niż osiągnięcia naukowe. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie,

napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ