Ok, trochę mnie poniosło z tym "zaczynamy", bo bez przydługawych wstępów nie ma zabawy. Jeśli lubisz Elo Pomelo i żal Ci, że teksty nie pojawiają się częściej to mam dla Ciebie dobrą wiadomość - na moim kanale na yt o dwujęzyczności, książkach dla dzieci i kulturze, co tydzień pojawia się nowy film. Aby nie przegapić nowości, warto zasubskrybować kanał i włączyć powiadomienia (taki elegancki mały dzwoneczek) - wtedy za każdym razem, gdy wejdziesz na YouTube - otrzymasz informację, że nowy film jest już dostępny. Easy-peasy, isn't it?
Zupełnie inne i zawsze świeże treści pojawiają się również na moim instagramie, dlatego zamiast czekać z utęsknieniem na nowy artykuł na blogu (i tutaj moja publiczna deklaracja: w 2019 nowy tekst będzie pojawiał się przynajmniej raz w tygodniu!) - wpadaj na insta (@elopomelopl) i koniecznie zaglądaj w InstaStory. A tymczasem zaczynamy listę fajności na styczeń - tym razem już na serio-serio.
Czytać ebooki i słuchać audiobooków (o tych drugich pojawi się w styczniu na moim blogu przynajmniej jeden tekst, a na kanale będzie wzbogacający go fillm!). 150 darmowych angielskich ebooków dla dzieci z wersją audio już Wam pokazywałam i wiem od moich Czytelniczek, że przypadły do gustu ich dzieciakom.
Podobnie zresztą było z płytą Laury Veirs, którą polecałam wszystkim miłośnikom country, bluesa i klimatów folkowych. Takie angielskie piosenki dla dzieci to ja lubię!
W styczniu przestań oszukiwać dzieci, że klocek jest kwadratem. Ogarnij geometrię. Pani Zuzia (@pani__zuzia) z instagramu podpowie Ci jak po ludzku gadać z dzieckiem o matematyce. Niesamowita kobieta z niesamowitym podejściem!
A jako, że styczeń jest fajnym początkiem - początkiem roku, rzecz jasna - to postanów sobie coś! W grupie na facebooku o kulturze, sztuce i literaturze dla dzieci, którą prowadzę (Intelektualny hummus dla dzieci - zapraszam!) ktoś słusznie zauważył, że słowo "postanowienie" niesie ze sobą ryzyko niespełnienia, dlatego nazwij te "postanowienia" inaczej i trzymaj się ich. Moje plany dotyczą kultury i książek dla dzieci, rzecz jasna i opowiadam o nich na kanale:
Bloga Nie Tak Różowo. O rodzicielstwie ciepło, błyskotliwie, mądrze.
O tym, że współczesne place zabaw są zbyt bezpieczne. I w ogóle cały blog Nieplaczabaw.pl, który sprawia, że moje mieszczańskie serce orbituje w najśmiejszych marzeniach wokół wizji domu na wsi, z nie-placem zabaw dla moich dzieci.
W styczniu i w każdym innym miesiącu, warto czytać KSIĄŻKI. Niespodzianka, co nie? Na przykład książkę roku 2018? Z ciekawości, żeby sprawdzić, czy zasłużenie otrzymała ten tytuł.
Uczenie dzieci gramatyki przez opowiadanie historii? Jako lektor języka angielskiego miałam do gramatyki podejście trochę jak do matematyki czy fizyki, ale kompletnie kupuję ten pomysł i zmieniam swoje myślenie na temat gramy!
Czy edukacją kierują trendy? Znów - jako lektor - potwierdzam tezę opierając się na własnych doświadczeniach w pracy ze słuchaczami. Warto poznać 30 najważniejszych aktualnych trendów w edukacji - niezależnie czy chodzi Ci o rozwój własny, edukację Twojego dziecka czy pracę w szkole. Który z nich przemawia do Ciebie najbardziej? Daj znać w komentarzu pod tym tekstem!
Wprawdzie już dawno po Świętach i szał zakupów opadł, ale tak przyszłościowo, na różne okazje, warto mieć gdzieś zapisaną tę listę ładnych, mądrych... polskich zabawek.
A jeśli już mowa o zabawkach to warto przyjrzeć się różnym rodzajom klocków - bo nie tylko Duplo żyje człowiek. Czy macie któreś z nich? Ja skusiłam się na Elemenosqueeze i okazały się strzałem w dziesiątkę - co ciekawe, nie tylko dla 8-miesięcznego bobasa, ale i żywotnego, kreatywnego przedszkolaka.
Nie czytaj dziecku książek! Wbrew temu, co trąbi się dookoła - nie czytaj! Nie, nie, nie!
Czy wiesz, że jest w necie miejsce, z którego możesz ZA DARMO pobrać całą tonę materiałów i pomocy do nauki angielskiego dla swojego dziecka? Mambiatka, robisz najlepszą robotę na świecie!
A na sam koniec zostawiam Wam portfolio niesamowitej ilustratratorki Yeji Yun, wraz z kilkoma książkami, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Chcę je i na pewno kupię, bo kto mnie zna ten wie, że mam świra na punkcie artystycznie ilustrowanych książek dla dzieci i kolekcjonuję je jak szalona.
Dzięki za uwagę. Mam nadzieję, że chociaż jedna rzecz z mojego styczniowego zestawienia przypadła Ci do gustu i okazała się dla Ciebie przydatna lub użyteczna. Napisz mi w komentarzu pod tym tekstem co spodobało Ci się najbardziej. Jeśli przychodzi Ci do głowy jakiś temat, który powinnam rozwinąć na tym blogu to również śmiało daj znać!
Pozdrawiam
Monika
PS Elo Pomelo znajdziesz na instagramie (@elopomelopl) i YouTube!
4 Comments
Dziękuję za polecenie mojego bloga :). Zapraszam.
PS Świetne nieplace zabaw można też znaleźć/ zorganizować w mieście.
Wiem, udało nam się zaliczyć sporo takich miejsc w różnych państwach, Maksa ulubiony jest w Londynie w Regent’s Park, obok tradycyjnego placu zabaw, dosłownie 100 metrów dalej. Niebo dla małych dzikich dzieci 🙂 Nasze przedszkole ma też nie-plac zabaw – drzewa, na nich liny, kamyki, kałuże. Dzieciaki go uwielbiają!
Ja nie wiem,jak to się stało, że nie skomentowałam tego wpisu.Niech mnie tłumaczy tylko nieogarniecie ☺️ Wielkie dzięki za klocki w zestawieniu!♥️ Ciesze się, że się u Was sprawdzają. Musimy się kiedyś umówić na wspólne budowanie 😉
Z każdym dniem są nowe zastosowania klocków. Miko je uwielbia! Naprawdę dobra rzecz.