parallax background

Fajności na marzecDARMOWE e-booki, j. hiszpański, wyzwanie muzyczne

mama i dziecko hiszpanski
Hiszpański w naszym domu – pierwszy miesiąc
22 lutego 2019
bongo dziecko
Najlepsze piosenki dla dzieci po hiszpańsku – TOP lista moich synów
28 marca 2019
 

Co miesiąc serwuję Ci inspiracje dotyczące dwujęzyczności dziecięcej, kultury, sztuki i muzyki dla dzieci oraz związanymi z tym ciekawostkami,

Uzależniłam swoje czytelniczki. Zawsze byłam w tym dobra - w wyszukiwaniu soczystych kąsków Internetu. Piszecie, pytacie, krzyczycie - “Gdzie te fajności?!”, nadrabiam więc. Spóźnione, ale szczere. Polecam się do kawy. Miłego przeglądania.

Co znajdziesz w “Fajnościach” na marzec?

Wyzwanie muzyczne i fantastyczną płytę z piosenkami dla dzieci po angielsku.
Objaśnienie czym są “phonics”, podstawowe frazy po angielsku dla rodziców, przykład anglojęzycznej biblioteczki dla małego dziecka.
Listę pieszczotliwych hiszpańskich zwrotów dla rodziców oraz gotowe zabawy do nauki kolorów.
Darmową retro-zabawkę do wydrukowania, dostęp do 35 tysięcy darmowych e-booków w językach obcych, spektakl na YouTube przygotowany przez dzieci i najfajniejszego dziecięcego dentystę.
Pierwszy raz w historii Elo Pomelo rubrykę niekoniecznie związaną z dziećmi, wszak matka też człowiek.
FAJNOŚCI NA MARZEC

MUZYCZNE INSPIRACJE DLA RODZICÓW

 

Chcesz dowiedzieć się jak w 7 dni wprowadzić muzykę do zabaw z dzieckiem? Zapisz się na wyzwanie A.Muse.

Piosenki dla dzieci w języku angielskim - płyta o zwierzętach, świetny wokal, żywe instrumenty, wpadające w ucho melodie. Kolejna po Pomelody wspaniała muzyczna inicjatywa dla dzieci.FAJNOŚCI NA MARZEC

JĘZYKI OBCE, DWUJĘZYCZNOŚĆ, WIELOJĘZYCZNOŚĆ

 

Rozmawiasz z małym dzieckiem po angielsku? Zanim przyjdzie Ci uczyć je czytać, zobacz o co chodzi w tych całych “phonics”.Nawet nie zaczynaj mówić do noworodka po angielsku jeśli nie znasz tych 81 fraz. Przy okazji polecam cały blog Stefkowy Angielski. Naprawdę dobra rzecz.

Jak powinna wyglądać anglojęzyczna biblioteczka Twojego brzdąca? Nie ma jednej słusznej odpowiedzi, ale może wyglądać na przykład tak jak biblioteczka 1,5-rocznej Lili. Kopalnia inspiracji!

Oszalałam na punkcie języka hiszpańskiego (mówiłam o tym na youtube i pisałam na blogu o pierwszym miesiącu przygody) - jeśli masz podobnie to sprawdź, jak można pieszczotliwie zwracać się do dziecka po hiszpańsku właśnie.

Przy okazji możesz od razu nauczyć dziecko kolorów po hiszpańsku. Posłuchajcie piosenek i skorzystajcie z gotowych zabaw.

FAJNOŚCI NA MARZEC

ZABAWA, NAUKA, CZYTANIE

 

A może sentymentalny powrót do Twojego dzieciństwa? Pamiętasz jak ubierałaś papierowe lalki-wycinanki? Możesz pobrać je za darmo, wydrukować i bawić się ze swoim dzieckiem (ekstra patent na naukę ubrań w języku obcym).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś to nadrób koniecznie - zapisz dziecko do biblioteki. Jest minimum 12 powodów, choć pewnie znalazłoby się kolejnych tyle.

Biblioteka Miejska we Wrocławiu umożliwia do końca kwietnia 2019 bezpłatny dostęp do platformy EBSCO, na której znajdziesz 35,000 e-książek w językach obcych. How cool is that? Książki dla dzieci też są!
>>Kliknij i przejdź na stronę z informacjami i hasłem do logowania.

Nawet jeśli unikacie screen timeu, obejrzyjcie z dzieckiem ilustrowany spektakl o przyprawach. Trwa mniej niż 4 minuty. Stworzyły go dzieci!

A takiego dentystę chcę dla moich dzieci!

FAJNOŚCI NA MARZEC

INSPIRACJE NIE-DZIECIOWE

 

Po co uczyć się angielskiego akcentu? Po co robić więcej niż inni? Po co robić coś wyjątkowego? Posłuchaj Poli i zastanów się czego chcesz od życia.Wygodne sukienki (i spódnice i bluzki) do noszenia na co dzień, szyte w Polsce, projektowane z pasją i wyróżniające się. Moja nowa miłość, na razie 3 sztuki w szafie, ale dopiero się rozkręcam. Miszkomaszko.

Władza, wiedza i kompetencje kobiety… A moim zdaniem dziewczyny z podcastu Myśli Zebrane przekazały w najnowszym odcinku dużo więcej. Posłuchaj dlaczego warto angażować się, brać udział i zabierać głos.

FAJNOŚCI NA MARZEC

TO NIE WSZYSTKO :)

 

Więcej inspiracji kulturalno-językowych na bieżąco publikuję w mojej grupie na facebooku o wdzięcznej nazwie Intelekturalny hummus dla dzieci. Ba, inni wspaniali, zaangażowani i inspirujący rodzice dzielą się swoimi odkryciami jeszcze częściej niż ja. Chodź do nas i czerp garściami!

Chcesz wiedzieć co słychać u mojej dwujęzycznej rodziny i nad jakimi projektami około-blogowymi pracuję? Obserwuj nie bieżąco mój profil na instagramie @elopomelopl - kilka razy w tygodniu publikuję instastory, największą popularnością cieszą się filmy, w których mówię do dzieci po angielsku :)

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ