parallax background

Fajności na majsyndrom brakującej sekundy i 10 dolarów na lekcję online dla Ciebie

Wiosenne porządki dla nauki i zabawy – 6 rzeczy do zrobienia już dziś!
14 kwietnia 2019
organizacja czasu
Dwujęzyczność dziecięca dla zabieganych: krótki poradnik motywacyjny
12 maja 2019
 

Maj w pełni, pora więc na garść wiosennych inspiracji dla rodziców, którym leży na sercu wszechstronny rozwój ich dzieci. Tym razem sporo o językach i sztuce. Zapraszam do częstowania się (i koniecznie udostępniania dalej).

Czy kilkumiesięczny berbeć może nagrać swoją pierwszą profesjonalną piosenkę? Jak nauczyć dziecko prawidłowej i pięknej angielskiej wymowy? Co to jest syndrom brakującej sekundy? Czym interesowała się Beatrix Potter zanim napisała pierwsze opowiadania o Piotrusiu Króliku? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz przeglądając polecane poniżej strony!

Co znajdziesz w “Fajnościach” na maj

Słowa otuchy, że Twoje dziecko wcale nie musi być prymusem już w przedszkolu.
Niesamowity i rozpieszczający estetycznie projekt o kuszącej nazwie Niebieskie Migdały.
Zbiór informacji o wpływie diety na rozwój dziecka - również intelektualny.
Piękną, inspirującą i niereżyserowaną fotografię rodzinną.
Mnóstwo inspiracji muzycznych dla dzieci i rodziców.
FAJNOŚCI NA MAJ

MUZYCZNE INSPIRACJE DLA RODZICÓW

 

Muzyka klasyczna dla dzieci nie musi być nudna, sztywna czy niezrozumiała. Miniatury dla dzieci autorstwa Tomasza Luberta są lekkie, przyjemne w odbiorze, urzekające, a mojej dzieci słuchają ich z radością.LINK DO PLAYLISTY

Rozwój przez muzykę jest dla mnie niezwykle ważny jeśli chodzi o wychowanie moich dzieci, dlatego z ciekawością i przyjemnością przyglądam się blogom o tej tematyce. Dziś polecam Ci Music Playground. Kopalnia wiedzy i pomysłów.

Pierwsza piosenka z odgłosów Twojego dziecka? To możlwie dzięki czarodziejowi z Tra La La. Niesamowite, pomysłowe, wzruszające. Poniżej proces tworzenia i przykładowy utwór:FAJNOŚCI NA MARZEC

JĘZYKI OBCE, DWUJĘZYCZNOŚĆ, WIELOJĘZYCZNOŚĆ

 

Jak ćwiczyć angielską wymowę z dzieckiem? British Council podpowiada skuteczne ćwiczenia dla dzieci na wymowę, które mogą Ci w tym pomóc.

Słyszałaś kiedyś o Total Physical Response? To popularna metoda nauczania języków obcych, przydatna nie tylko nauczycielom. Sama możesz zastosować ją w domu ze swoimi dziećmi.

 
 
cierpliwosc kamyki

Chcesz nauczyć dziecko angielskiego?

Nie zapomnij o tej jednej ważnej rzeczy!

FAJNOŚCI NA MAJ

ZABAWA, NAUKA, CZYTANIE

 

Fotografie Kelly z Mama Got Soul pokazują kwintesencję dzieciństwa. Niereżyserowane, szczere, piękne. Tak powinno wyglądać dzieciństwo.Ludzie renesansu wiedzieli, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Przeczytaj o tym jak aktywność fizyczna działa na naukę i nie bagatelizuj roli sportu w rozwoju dziecka.

Czym jest syndrom brakującej sekundy i jak nowe technologie wpływają na rozwój dziecka pisze Logopeda w Sieci. Przy okazji polecam cały blog.

Czy Twoje dziecko jest fanem książek o Piotrusiu Króliku? Moje tak! Dlatego zainteresowała mnie historia autorki, Beatrix Potter. Nie chodziła do szkoły!

Do szkoły za to chodzą fińskie dzieci, ale z jaką chęcią! 8 zasad fińskiej edukacji - właśnie dzięki nim jest uznawana za najlepszą na świecie. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Koniecznie napisz mi w komentarzu co o tym myślisz.

Zdrowa i zrównoważona dieta odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, również umysłowym. Jeśli szukasz pomysłów na pełnowartościowe wegańskie lub wegetariańskie posiłki dla swojego malucha to wpadnij na bloga Mama na roślinach.

Lubisz siedzieć i myśleć o niebieskich migdałach? A pozwalasz na to dzieciom? Koncepcja wychowania estetycznego zakładająca fuzję tego co widoczne gołym okiem i tego, co wytworzy wyobraźnia, to pomysł Pauliny Gryc, autorki projektu Niebieskie Migdały. To nie tylko warsztaty, ale porządna dawka wiedzy i inspiracji, po którą zapraszam na stronę Niebieskich Migdałów (uwaga - intensywne doznania estetyczne gwarantowane).

 
FAJNOŚCI NA MAJ

INSPIRACJE NIE-DZIECIOWE (PRAWIE)

 

Czujesz czasem ciśnienie, że Twoje dziecko musi nadgonić za rówieśnikami? Wycinać równe kółeczka, deklamować Inwokację, śpiewać, czytać jeszcze w przedszkolu? Zupełnie niepotrzebnie. Przeczytaj ten artykuł i wrzuć na luz :)

Jeśli masz ochotę powiesić sobie na ścianie motywacyjne hasełko, albo zacząć sensownie planować działania, to zerknij do sklepu Tekstualnej. Namierzam się na planer XXL, tylko… gdzie ja go zmieszczę??

Śledzisz mojego bloga i instagram? Wiesz pewnie, że intensywnie uczę się hiszpańskiego (niby dla moich dzieci, ale tak naprawdę to chyba dla siebie). Po 3 miesiącach pracy nad ogarnięciem tego języka odważyłam się na lekcję online z native speakerką z Kolumbii. Mówiłam o tym zresztą w moim filmie na youtube:

.

Jeśli też chciałabyś spróbować swoich sił podczas konwersacji online z nauczycielem dowolnego języka - polecam Ci platformę italki.com. Jeśli klikniesz i zarejestrujesz się przez TEN LINK, to po wykupieniu pierwszej lekcji próbnej (można znaleźć takie za 3-4 dolary) otrzymasz jeszcze 10 dolców na kolejne lekcje. I ja też, więc będę mogła opisywać kolejne perypetie z native speakerami na mojej ścieżce nauki :)

>>CHCĘ 10 DOLARÓW NA LEKCJĘ JĘZYKA OBCEGO, KLIKAM TU<<


FAJNOŚCI NA MAJ

TO NIE WSZYSTKO :)

 

Wszelkie ciekawe znaleziska publikuję na bieżąco w grupie na facebooku o wdzięcznej nazwie Intelekturalny hummus dla dzieci. Inni wspaniali, zaangażowani i inspirujący rodzice dzielą się swoimi odkryciami jeszcze częściej. Chodź do nas i bierz ile dają!

Chcesz wiedzieć co słychać u mojej dwujęzycznej rodziny i nad jakimi projektami około-blogowymi pracuję? Obserwuj nie bieżąco mój profil na instagramie @elopomelopl - kilka razy w tygodniu publikuję instastory, największą popularnością cieszą się filmy, w których mówię do dzieci po angielsku :) Ciekawe czemu?

Od czasu do czasu nadaję też audycje LIVE - w najbliższych tygodniach będzie ich sporo! Do zobaczenia w eterze! Pozdrawiam

Monika

Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Jestem lektorką języka angielskiego oraz specką od stron WWW i grafiki. W wolnych chwilach fotografuję, kręcę filmy, gram na gitarze i uczę się hiszpańskiego.

Wychowuję dwóch wielojęzycznych synów, zasypuję swoje dzieci dobrą literaturą z całego świata i wygłupiam się z nimi w rytm latynoamerykańskiej muzyki.

Mieszkam we Wrocławiu i jestem typowo miejskim stworzeniem, dlatego zgodnie ze stereotypem matki-mieszczki, najczęściej spotkasz mnie pędzącą z wózkiem, kawą w ręku i torbą nowości książkowych wypożyczonychych z biblioteki.
Prowadzę blog o dwujęzyczności, książkach dla dzieci, kulturze i dobrej literaturze dziecięcej oraz wychowaniu dzieci w bogatym i zróżnicowanym środowisku estetycznym. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub sugestie,

napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ