parallax background

Ciekawostki o Halloween po angielsku i inne materiały video dla trochę starszych dzieci (6+)

dynia halloween
Halloween po hiszpańsku – piosenki dla dzieci o duchach, potworach i dobrej zabawie
30 października 2019
Angielskie rymowanki dla dzieci o jesieni
Angielskie rymowanki dla dzieci o jesieni
5 listopada 2019
 

No to mamy Święto Duchów! Dynie, cukierki, przebrania, a na facebooku i blogach o dwujęzyczności stos kreskówek i piosenek na tę okazję.


Jeśli jednak masz starsze dziecko lub takie, które nieźle już zna angielski, być może zechcecie sięgnąć po ciekawostki o Halloween lub np. filmy, w których inne dzieci wypowiadają się na temat tego święta?

STRAAAASZNE PIOSENKI DLA DZIECI PO HISZPAŃSKU

 

Specjalnie dla Was wybrałam kilka materiałów video dla dzieci i młodzieży w języku angielskim, które przybliżą Wam istotę i historię Halloween oraz osadzą je w kulturowym kontekście.

Każdy językowy input jest dobry jeśli wprowadzasz w domu język obcy, ale warto zwrócić uwagę, że poniższe ciekawostki o Halloween po angielsku oraz inne filmy przeznaczone są raczej dla dzieci, które już trochę znają angielski.

Część informacji się powtarza, ale umieściłam w tym zestawieniu różne filmy na różnym poziomie i z narracją w różnych akcentach - do wyboru, do koloru. Świetnie posłużą też jako materiał na lekcję angielskiego o Halloween dla liceum czy nawet szkoły podstawowej (ba, ja sama skorzystam z niektórych filmów podczas zajęć z dorosłymi).


MUZYKA DLA DZIECI - HALLOWEEN PO HISZPAŃSKU

 

Poniżej przedstawiam Ci piosenki dla dzieci po hiszpańsku mniej lub bardziej związane z tematyką Halloween (o duchach, szkieletorach, potworach i balach przebierańców). Upiornego słuchania!

Prosta kreskówka po angielsku wprowadzająca słownictwo o Halloween

 


Historia o Halloween dla dzieci uczących się angielskiego

 


Ciekawostki o Halloween dla dzieciaków głodnych wiedzy

 


Angielska animacja o historii Halloween dla dzieci

 


Historia Halloween po angielsku dla młodzieży

 


Fakty o Halloween po angielsku, o których nie masz pojęcia!

 


Dzieci opowiadają po angielsku o kostiumach na Halloween

 


Dlaczego świętujemy Halloween? - film po angielsku

 


Stroje na Halloween - dzieci opowiadają po angielsku

 


Historia Halloween po angielsku od National Geographic

 


 

Chcesz pomóc dziecku w nauce angielskiego lub zaszczepić w nim miłość do tego języka? Wprowadzasz angielski w domu, a może się nad tym dopiero zastanawiasz? Zajrzyj do zakładki ANGIELSKI DLA DZIECI na moim blogu - polecam ciekawe materiały do nauki i zabawy. O codziennych perypetiach związanych z językami, a także z dziećmi i życiem rodzinnym w ogóle - opowiadam również na Instagramie i YouTube.


Monika Dawidowicz

Elo Pomelo Blog


Cześć, mam na imię Monika, prowadzę bloga Elo Pomelo, kanał na Youtube, i profil na instagramie o wprowadzaniu języków obcych we wczesnym dzieciństwie (w moim domu to angielski i hiszpański), wychowaniu przez muzykę i sztukę oraz nauce przez zabawę. Edukuję mamy o tym jak wartościowo spędzać czas z dziećmi, a jednocześnie nadal mieć czas na siebie - pracę, pasje i rozwój. Główna myśl tego bloga to: bądź przykładem dla swojego dziecka, że warto inwestować w siebie i uczyć się całe życie.
Jestem mamą dwóch chłopaków, mieszkam w cudownym i ukochanym przeze mnie Wrocławiu, pracuję jako lektorka języka angielskiego ucząc dorosłych w firmach i indywidualnie, a w wolnych chwilach czytam jak szalona lub śmigam rowerem.

Masz pytania, sugestie? Napisz do mnie: powiedzelopomelo@gmail.com.

A Ty? Powiedz mi teraz co o tym myślisz -> -> -> NAPISZ KOMENTARZ